• Duowin contact
  • Duowin
  • Preventic
  • Blechy
  • Klíšťata
  • Larvy blech
  • Napsali o nás
  • vysílali o nás
  • další sortiment
Duovin contact

Zkrácená příbalová informace přípravku

Antiparazitikum pro psy

SLOŽENÍ:

Permethrinum 40 g, Pyriproxyfen 0.3 g / 100 ml

CHARAKTERISTIKA:

Permethrin je syntetický pyrethroid, který rychle eliminuje dospělé jedince blech a klíšťat přerušením přenosu nervových impulsů hmyzu a roztočů. Permethrin má navíc velmi rychlý smrtící účinek na blechy. Tyto účinky jsou přisuzovány změnám regulace rychlosti výměny a množství Na+ a K+ iontů během potenciálové změny (tj. během jejich průchodu membránou axonu). Pyriproxyfen je regulátor růstu hmyzu (IGR), který přerušuje vývoj vajíček a larev a má preventivní účinek proti nebezpečí nových dospělých jedinců.

FARMAKOKINETICKÉ ÚDAJE:

DUOWIN CONTACT je určen pouze k lokálnímu použití. Po aplikaci přípravku na psa se obě účinné látky distribuují po celé kůži, což zaručuje ochranu zvířete.

INDIKACE:

Infestace parazity citlivými na Permethrin & Pyriproxyfen. Léčba & prevence infestací blechami & klíšťaty. Proti blechám: Prevence nových infestací dospělými blechami po dobu 4 týdnů. Prevence rozmnožení blech po dobu 8 týdnů díky přerušení vývoje vajíček a larev do stádia dospělců. Proti klíšťatům: Prevence nových infestací po dobu 4 týdnů.

KONTRAINDIKACE:

Nepoužívejte u koček. Pro absenci dostupných informací se nedoporučuje používat DUOWIN CONTACT u štěňat mladších 2 měsíců, u zvířat nemocných a v rekonvalescenci a u laktujících fen.

DÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOB PODÁVÁNÍ

Dávkování je: 0,50ml DUOWINU CONTACT na 1kg ž.hm., což odpovídá 200 mg permethrinu a 1,6 mg pyriproxyfenu na 1 kg z.hm. K dosažení této dávky aplikujte: - malí psi < 7,5 kg : 1 pipeta označená " malý pes < 7,5 kg" (2 ml) - středně velcí psi od 7,5 kg do 15 kg : 1 pipeta označená "středně velký pes 7,5 - 15 kg" (4 ml) - velcí psi od 15 kg do 30 kg : 1 pipeta označená "velký pes 15-30 kg" (8 ml) DUOWIN CONTACT by měl být aplikován po linii od kořene ocasu až ke krku. Manipulujte opatrně s pipetou při kontaktu s kůží (viz. dole) Doporučený interval pro opakování aplikace je 1x měsíčně. Jakmile je srst psa po aplikaci suchá, je bezpečné se zvířete dotýkat.

BALENÍ:

Pipeta: bílá neprůhledná plastová pipeta vyrobená z tvrdého polyetylénu s obsahem 2, 4 nebo 8ml. Uzávěr : zataven teplem. Vnější obal: Pipety jsou vloženy po 4 v papírové krabičce spolu s příbalovou informací.