• Duowin contact
  • Duowin
  • Preventic
  • Blechy
  • Klíšťata
  • Larvy blech
  • Napsali o nás
  • vysílali o nás
  • další sortiment
Duovin contact

DUOWIN CONTACT spot-on

Přípravek proti klíšťatům, blechám a bleším vajíčkům v pipetách pro psy.

V čem se liší princip účinku oproti nejběžnějším preparátům na trhu?

Duowin Contact spot-on obsahuje jako jediný na trhu kombinaci permetrinu a pyriproxyfenu. Permetrin je znám svým repelentním účinkem, tzn., že klíště je odpuzeno ještě předtím než se stačí přisát. Tím se zásadně liší od nejběžnějších preparátů, u kterých většinou klíště saje krev psa a umírá až poté. To již však může být pozdě, jelikož mohlo dojít k přenosu různých infekčních onemocnění z klíštěte na psa, tak jak se tomu může stát i u lidí. Další složka pyriproxyfen spolehlivě hubí vajíčka a larvy blech. To je velmi důležité, protože usmrtit jen dospělou blechu nestačí, pokud již nakladla svých běžných 50 vajíček denně. Je třeba vývojový cyklus blechy zcela přerušit, vždyť jedna jediná blecha je schopná naklást za celý svůj život 2000 vajíček, způsobuje alergie nebo přenáší tasemnici. Duowin Contact se postará o vše a Vy máte jistotu, že jste pro svého psa udělali v oblasti ochrany proti klíšťatům, blechám a jejím vývojovým stádiím maximum.

Jak se Duowin Contact aplikuje?

Protože je Duowin Contact specifický svým složením, odlišuje se i formou aplikace na psa. Oproti konvenčním preparátům se aplikuje po celé délce páteře psa, od kohoutku až k ocasu. Tím je zabezpečena kompletní ochrana psa „od hlavy až k patě“.

Použití jen u psa. Proč?

Duowin Contact byl vyvinut speciálně pro psy, na kočky jej nikdy neaplikujte. Kočky mají jiný systém fungování nervové soustavy a použitá účinná látka jim může uškodit.

Jak dlouho Duowin Contact působí?

Po aplikaci zůstává přípravek účinný po celou dobu 1 měsíce proti klíšťatům a dospělým blechám, proti vajíčkům a larvám blech zůstává účinný 2 měsíce.

Jaké velikosti jsou k dostání?

Existují velikosti pipet pro psy 0 - 7.5 kg, 7.5 – 15kg a 15kg – 30 kg. Na těžší psy se běžně kombinují různé velikosti pipet tak, aby se dosáhlo požadované účinnosti. Přípravek se aplikuje na kůži, ne na srst.

Kde mohu Duowin Contact zakoupit?

Přípravek je běžně k dostání u veterinárních lékařů, protože věříme, že pouze veterinář je schopen poskytnout Vám ten nejvhodnější preparát pro ochranu Vašeho psa. Pokud by jej veterinář neměl na skladě, je možné si jej většinou u něj objednat a poté vyzvednout. Výjimečně se dá zakoupit i v lékárnách.

Zkrácená příbalová informace přípravku